ÖSYS Sonuçlarına Göre Kazanan Aday Öğrenciler

Sevgili Öğrencilerimiz;

Üniversitemizi tercih ettiğinizden dolayı sizleri kutlar, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Kesin kayıt sırasında ve sonrasında sizlere yardımcı olacak işlemlerin özeti aşağıda belirtilmiştir.

I. KAYIT İŞLEMLERİ

2017 ÖSYS Yerleştirme sonucunda Üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda yazılı ilkeler doğrultusunda yapılacaktır.

Kayıt Tarihleri ve Yeri;

Elektronik Kayıt: 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında Elektronik Kayıt işleminizi e-Devlet Şifresi ile https://giris.turkiye.gov.tr/Giris adresi üzerinden yapabilirsiniz. Elektronik kayıt işleminizi tamamladıktan sonra barkotlu çıktıyı alıp saklayınız. Daha sonra kayıt için tekrar üniversiteye gelmenize veya belge getirmenize gerek yoktur.

Elektronik Kayıt İşlemi yapamayan öğrencilerimiz 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Merkez Yerleşke Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Dairesi Başkanlığında bulunan  kayıt bürosuna gelerek kayıt işlemini yapabilecektir.

 

Elektronik Kayıt İşlemi Yapamayan Öğrencilerimizin Kayıt İçin Getirmesi Gereken Belgeler;

Ortaöğretim kurumundan (Liseden) mezun olup Üniversitemize kayıt yaptıracak öğrencilerin

*Lise diplomalarını veya geçici mezuniyet belgelerinin aslı

*Nüfus cüzdanlarını

Kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.Başka bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun (Liseden) olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların  durumunu gösterir okulundan alacağı resmi belge aslı ve nüfus cüzdanlarını kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir. (Bu durumda olan öğrencilerimizin geçici kayıtları yapılacak ve mezun olduklarına ait belgeyi 29/12/2017 tarihine kadar getirdikleri takdirde asıl kayıtları yapılacaktır.)

 

Özel Koşullu Programlar;

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarına bağlı İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşullu olduğundan 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna şahsen gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.Ayrıntılı  kayıt bilgisi ve istenen belgeler için http://shmyo.kku.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan;

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri ve Resim Bölümlerine ait ayrıntılı  kayıt belgeleri , kayıt yerleri , asıl ve yedek kayıt tarihleri ile ilgili bilgiler http://gsf.kku.edu.tr/ adresinden

Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine ait kayıt belgeleri , kayıt yerleri , asıl ve yedek kayıt tarihleri ile ilgili bilgilere http://sporbilimleri.kku.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim Öğrencileri İçin Öğrenim Ücretleri;

 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Öğrenci Numarası ile Türkiye’de bulunan Ziraat Bankası ATM Şubelerinden veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kanalıyla havale ücreti ödemeden yatırılabilirsiniz. Yatırdığınız ücret ile ilgili fiş veya dekontu saklayınız.

Öğrenim Ücreti/ Harç Miktarları için tıklayınız.

 

Öğrenci No Sorgulama;

 ÖSYM  den veriler alındıktan sonra

Öğrenci Numarası; T.C. Kimlik Numarası ile birlikte http://obs.kku.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx  adresindeki  “Öğrenci Numarası Sorgulama” menüsünden öğrenilecektir.

İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim öğrencileri yine aynı ekrandan ödemeleri gereken Öğrenim Ücretlerini de görebileceklerdir.

 

II.  DERS KAYDI

Ön Kayıt Bilgi Formu ve Ders Kaydı;

Üniversitemize kesin kaydınızı yaptırdıktan sonra;  birinci yarıyıl derslerine devam edebilmeniz için ön kayıt bilgi formunuzu doldurmanız ve ders kaydınızı 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemi üzerinden size verilen öğrenci numarası ve şifreniz ile yapmanız gerekmektedir. Öğrenci Bilgi Sistemimize http://ogrenciportal.kku.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi Kullanım Kılavuzuna http://panel.kku.edu.tr/Content/oidb/formlar/ogrenci_klavuz.pdf  adresinden ulaşabilirsiniz.  

İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim öğrencilerinin ders kaydı yapabilmeleri için öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

 

III. WEB ŞİFRE

Öğrenim süresince kullanacağınız Öğrenci Bilgi Sistemi;

Kullanıcı adınız:   Öğrenci Numaranız 

Web şifreniz     :   T.C.Kimlik numaranızın ilk beş hanesidir.

 

IV. MUAFİYET SINAVLARI

Muafiyet Sınavları;

Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı: 20 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Sınav başvuru işlemleri 21 Ağustos-15 Eylül 2017 tarihleri arasında  http://ydyo.kku.edu.tr/  adresi üzerinden yapılacaktır. Bu sınavda yeterli not alanlar 1.sınıf zorunlu yabancı dil derslerinden muaf sayılırlar.  Aldıkları notlar yarıyıl ve genel akademik not ortalamalarına katılır.

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı (Bilgisayar) Muafiyet Sınavı: 20 Eylül 2017 tarihinde   yapılacaktır. Sınav başvuru işlemleri 21 Ağustos-15 Eylül 2017 tarihleri arasında  http://ydyo.kku.edu.tr/  adresi üzerinden yapılacaktır.  Bu sınavda yeterli not alanlar 1.sınıf Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı (Bilgisayar)  derslerinden muaf sayılırlar.  Aldıkları notlar yarıyıl ve genel akademik not ortalamalarına katılır.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı: 21 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Sınav başvuru işlemleri 21 Ağustos-15 Eylül 2017 tarihleri arasında  http://ydyo.kku.edu.tr/  adresi üzerinden yapılacaktır.  Bu sınav öğrencilerin hazırlık sınıfına hangi seviyede başlayacaklarını belirleyecektir.

Yabancı Dil Yeterlik Sınavı: 21 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Sınav başvuru işlemleri 21 Ağustos-15 Eylül 2017 tarihleri arasında  http://ydyo.kku.edu.tr/  adresi üzerinden yapılacaktır. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı sonucuna göre Yabancı Dil Yeterlik Sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerden bu sınavda başarılı olanlar hazırlık sınıfından muaf olacaklardır.

 

 

V. ENGELSİZ YAŞAM BİRİMİ

Engelsiz Yaşam Birimi İletişim;

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Kampüs Merkez Kütüphanede Hizmet vermektedir.

Telefon : 0318 357 42 42 / 2517  Ümit Şirin

 

Yeni Kayıt (pdf)

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers